( افتتاح گلخانه صیفی جات در فرخشهر )

به گزارش دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، احمد راستینه در این مراسم ضمن تشکر از مجری طرح و سرمایه گذار و اعتماد به حوزه کشاورزی از مسئولین متولی در این بخش خواست نسبت به حمایت طرح های کشاورزی که بهترین بازدهی را از لحاظ کم آب بر، اشتغال زایی و بهره‌وری دارند اقدام ویژه نمایند.
احمد راستینه در این مراسم با اشاره به اینکه تسهیلات تبصره ۱۸ برای بخش کشاورزی با نرخ سود ۱۲% در نظر گرفته شده تصریح کرد : سرمایه گذارانی که در این بخش مایل به سرمایه گذاری باشند می‌توانند با ارائه طرح توجیهی قابل قبول و دریافت مجوز و پیشرفت فیزیکی اولیه؛ از این تسهیلات استفاده نمایند چرا که مجلس برای تسهیلات بخش تولید ( صنعت، کشاورزی، گردشگری، فناوری اطلاعات ) پیگیری های بسیاری را انجام داده است.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان هم با توضیح اینکه از لحاظ اشتغال به ازای هر یک هکتار گلخانه ای که توسعه پیدا می کند ۱۵ نفر اشتغال ایجاد می شود گفت : با احداث و ایجاد گلخانه تولید هم تقریبا ۱۰ برابر افزایش خواهد داشت.
ابراهیمی گفت: اولویت های وزارت جهاد کشاورزی کشت های متراکم می باشد، سقف کشت گلخانه ها در استان تا پایان سال گذشته حدود ۲۷ هکتار بوده و اکنون به ۴۰ هکتار رسیده است.
گفتنی است گلخانه مذکور با مساحت ۷۰۰۰ متر، در اراضی فرخشهر و با سرمایه گذاری هشتاد میلیارد ریال ( مبلغ ۳۵ میلیارد ریال آورده متقاضی و ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات ) افتتاح گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like